Knowledge base
Co to jest Oktawave Cloud Storage (OCS)?
Posted by Maciej Karmański on 21.12.2012 12:41

Oktawave Cloud Storage (OCS) jest logiczną jednostką funkcjonującą w zwirtualizowanych zasobach centrów danych Oktawave, zdefiniowaną poprzez ilość przestrzeni dyskowej (wyrażonej w GB, gigabajtach), udostępnionej w publicznej sieci internetowej TCP/IP.

OCS to storage obiektowy (przestrzeń przechowywania danych), służący głównie do przechowywania statycznych plików, zapewniający bardzo wysoką dostępność poprzez wielokrotną replikację oraz łatwy dostęp do danych (poprzez HTTP Restfull) za niewielką cenę. Nadaje się idealnie do przechowywania statycznych zasobów wideo, grafik czy dowolnych plików, które muszą zostać dostarczone do przeglądarki klienta w szybkim czasie z pominięciem własnych serwerów, także zapewniając odpowiedni poziom autoryzacji.

Zalecamy wykorzystanie OCS jako systemu przechowywania danych, jeśli uruchamiana infrastruktura będzie pracowała w oparciu o load balancing (gdzie zachodzi konieczność współdzielenia plików pomiędzy serwerami aplikacyjnymi). OCS jest odpowiednikiem Amazon S3, a zasada jego działania jest analogiczna do np. NFS tylko dostępnego globalnie w sieci TCP/IP za pomocą protokołu HTTP.

(10 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.