Knowledge base
Jak dostać się do konsoli instancji OCI poprzez przeglądarkę oraz RDP/SSH?
Posted by Piotr Malendo on 16.01.2013 19:59

Do każdej instancji OCI możesz uzyskać dostęp na dwa typowe dla maszyn wirtualnych sposoby – poprzez przeglądarkę internetową oraz RDP/SSH. Aby to zrobić, wejdź w zakładkę OCS (Oktawave Cloud Instances) i wybierz jedną z instancji.

 

Zwróć uwagę, czy instancja OCI, do której chcesz uzyskać dostęp, jest włączona.

Następnie wejdź do panelu wybranej instancji, klikając jej nazwę.

 

 

W panelu kliknij niebieski znak plusa przy linku Konsola zdalna. Wybierz okres, na jaki ma ona zostać utworzona, i kliknij Utwórz.

 

 

Po chwili konsola zostanie utworzona. Możesz się teraz z nią połączyć przez klienta webowego (kliknij link Otwórz klienta webowego). Jeśli zakończyłeś już korzystanie z konsoli, kliknij Zamknij połączenie.

 

 

W przypadku klienta webowego po chwili otworzy się nowe okno przeglądarki, w którym uzyskasz dostęp do wybranej instancji.

 

 

Jeśli na instancji zainstalowany jest system Linux, wtedy połączenie oprócz konsoli zdalnej może zostać uruchomione przy pomocy protokołu SSH, w przypadku systemu Windows obowiązuje protokół RDP. Aby nawiązać takie połączenie, potrzebne będą Ci dane dostępowe do maszyny widoczne w Informacjach. Przy pozycji Dane Dostępowe kliknij link Pokaż, pojawią się wtedy dane potrzebne do logowania takie jak Login, czyli root w przypadku Linuksa, i administrator dla systemów z rodziny Windows. Ponadto, widoczne jest hasło, które powinno zostać zmienione po pierwszym zalogowaniu do maszyny. 

(2 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.