Knowledge base
Jak podłączyć swoją domenę do konta w usłudze OCS?
Posted by on 09.05.2013 14:47

Jeśli chcesz, aby pliki lub obiekty przechowywane w OCS były widoczne pod Twoją własną domeną, musisz wykonać poniższe kroki. Pamiętaj także, że w trakcie konfiguracji będziesz potrzebował dostęp do panelu zarządzania DNS, który obsługuje Twoją domenę (najczęściej taki panel udostępniony jest przez dostawcę, u którego kupiłeś domenę).

 1. Zaloguj się przez panel administratora Oktawave do usługi OCS.
 2. Stwórz kontener, do którego chcesz podłączyć swoją domenę, możesz nadać mu dowolną nazwę, np. moj-kontener.
 3. Ustaw odpowiednie uprawnienia kontenera. Jeśli chcesz, aby wszyscy mieli dostęp do jego zawartości, pamiętaj, aby w uprawnieniach kontenera ustawić go jako publiczny.
 4. Za pomocą panelu administratora do utworzonego w punkcie drugim kontenera wgraj dowolny plik testowy, np. plik.jpg.
 5. Kliknij ten plik w panelu administratora i skopiuj (np. do Notatnika) to, co jest wyświetlane po prawej stronie pliku w polu bezpośredni URL.  Powinno to wyglądać podobnie do takiego adresu: 
  https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_867101b1-566b-43d8-b931-e5f9853b7297/moj-kontener/plik.jpg.
 6. Skopiuj sobie do schowka całą zmienną rozpoczynającą się od wyrażenia AUTH. W naszym przykładzie będzie to: AUTH_867101b1-566b-43d8-b931-e5f9853b7297.
 7. Teraz zaloguj się do panelu zarządzania swoją domeną i utwórz w niej nowy wpis (koniecznie typu CNAME) i powiąż go ze skopiowaną wcześniej zmienną. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:
  pliki.mojdadomena.com CNAME moj-kontener.AUTH-867101b1-566b-43d8-b931-e5f9853b7297.ocs-pl.oktawave.com.

To wszystko, teraz możesz spróbować otworzyć plik w przeglądarce wykorzystując adres http://pliki.mojadomena.com/plik.jpg.

 

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

 1. Pamiętaj że powyższe rozwiązanie zadziała zarówno dla zwykłego HTTP jak i HTTPS, ale jeśli będziesz chciał w przeglądarce wpisać https://pliki.mojadomena.com/plik.jpg, to przeglądarka wyświetli informacje o niepoprawnym certyfikacje SSL. Dlatego najlepiej pobierać pliki lub obiekty tylko za pomocą HTTP.
 2. Jeśli chcesz wykorzystać mechanizmy autoryzujące dostęp do konkretnych kontenerów, pamiętaj o następujących kwestiach:
 • Proces autoryzacji i pobrania tokena powinieneś przeprowadzić, korzystając z szyfrowanej transmisji za pomocą adresu https://ocs-pl.oktawave.com. Nieszyfrowane połączenie do OCS (po HTTP) jest wspierane, ale całkowicie niezalecane w trakcie autoryzacji, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo Twoich danych. 
 • Otrzymany w procesie autoryzacji szyfrowanym HTTPS token możesz przekazać do aplikacji lub przeglądarki klienta i wykorzystać go do pobrania pliku, używając adresu Twojej własnej domeny przypisanej do kontenera w OCS za pomocą nieszyfrowanego połączenia HTTP.  Tak otrzymany token jest ważny kilkanaście minut, a jego wygaśnięcie musi być obsłużone za pomocą ponownej autoryzacji i pobrania nowego tokena.
(17 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.