Knowledge base
Jak load balancer bada dostępność instancji i jak go uruchomić?
Posted by Pomoc Oktawave on 20.05.2014 21:39

Kontenery grupują funkcjonalnie instancje, np. obsługujące tę samą aplikację. Dzięki temu możliwe jest włączenie usługi rozkładania ruchu (load balancing) na wiele instancji umieszczonych w kontenerze.

W przypadku rozkładania ruchu HTTP, co 5 sekund wysyłane jest zapytanie HEAD do instancji umieszczonej w kontenerze. W przypadku braku odpowiedzi od serwera WWW, w ciągu 2 sekund jednym z kodów z zakresu 200, 301-303, 307, serwer taki oznaczany jest jako niedostępny i ruch przestaje być do niego kierowany. W przypadku włączonego monitoringu warto się upewnić, że opisane zapytanie zwróci kod odpowiedzi z podanego zakresu.

W celu wykorzystania tej funkcjonalności konieczne jest uruchomienie w panelu administracyjnym load balancera. Jest to kluczowe w działaniu kontenera. Należy zatem w menu Usługi wybrać podmenu Kontenery. Następnie należy po zaznaczeniu opcji Load balancer zaznaczyć również Sprawdzanie dostępności usług.

 

(0 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.