Knowledge base
Jak zasilić swoje saldo w Oktawave?
Posted by Pomoc Oktawave on 05.12.2014 18:47

Aby uruchomić usługi w chmurze obliczeniowej Oktawave, saldo Twojego konta musi zawierać odpowiednią ilość środków. W poniższym tutorialu pokażemy Ci, jak to zrobić.

Pierwsze kroki

Aby dokonać wpłaty, zaloguj się do panelu administracyjnego. Z menu po prawej stronie ekranu wybierz opcję BILLINGI, a następnie DOŁADUJ KONTO.
 
Możesz wpłacić dowolną kwotę nie mniejszą niż 50 PLN. Wpłaconą kwotę będziesz mógł wykorzystać w zależności od wybranych usług. Pamiętaj, że w momencie dokonania wpłaty automatycznie zostanie utworzona niezmienna faktura opatrzona elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Przed dokonaniem wpłaty sprawdź więc, czy Twoje dane do faktury są poprawne.

Po kliknięciu przycisku DOŁADUJ KONTO otworzy się nowe okno, w którym wpiszesz kwotę doładowania, wybierzesz formę płatności, a także będziesz mógł wpisać kod promocyjny.

Dostępne formy płatności:

 • Przelew elektroniczny
 • Przelew bankowy
 • Karta kredytowa
 • PayPal
 • Kod promocyjny 

Jak zasilić konto przelewem elektronicznym?

Po wpisaniu kwoty zasilenia z rozwijanej listy wybierz formę płatności PRZELEW ELEKTRONICZNY i kliknij przycisk DALEJ.

Z listy wybierz bank, w którym jest prowadzony Twój rachunek. Po kliknięciu przycisku DALEJ zostaniesz przeniesiony do strony logowania swojego banku. Dane do przelewu zostaną uzupełnione automatycznie. Po zakończeniu transakcji zostanie wygenerowane potwierdzenie, a Twoje konto w Oktawave zostanie zasilone odpowiednią kwotą.
 
Dokonując przelewu, zwróć uwagę na symbol kłódki przed adresem URL w wyszukiwarce oraz nazwę swojego banku na zielonym polu. Jest to informacja mówiąca o tym, że znajdujesz się w bezpiecznym połączeniu internetowym chronionym przez Twój bank. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja transakcja będzie przebiegała w bezpieczny sposób.

 


Jak zasilić konto kartą kredytową?

Po wpisaniu kwoty zasilenia z rozwijanej listy wybierz formę płatności KARTA KREDYTOWA i kliknij przycisk DALEJ.

W Oktawave honorujemy następujące karty kredytowe:

 • VISA
 • MasterCard
 • Maestro International
 • Diners
 • JCB

 


Po wypełnieniu wszystkich pól i kliknięciu przycisku DALEJ zostaniesz przeniesiony do podsumowania płatności. Jeżeli wszystko się zgadza, kliknij przycisk DALEJ i zacznij korzystać z chmury Oktawave.

 

Jak zlecić stałe obciążenie z karty kredytowej?

Po dokonaniu pierwszej płatności dane Twojej karty kredytowej zostaną dodane do Twojego panelu administracyjnego.

Po najechaniu kursorem nad zakładkę BILLINGI, z rozwijanej listy wybierz BILLING. W nowym oknie otworzy się strona z Twoimi rozliczeniami.

 
 


W zakładce PŁATNOŚCI, znajdziesz dane Twojej karty kredytowej. 

W celu zlecenia obciążenia karty kredytowej kliknij przycisk EDYTUJ znajdujący się w prawym dolnym rogu.
 1. W pole „Kwota automatycznego obciążania karty kredytowej” wpisz kwotę, która ma być automatycznie pobierana z Twojej karty.
 2. W pole „Maksymalna miesięczna kwota obciążenia karty kredytowej” wpisz kwotę, którą chcesz przeznaczać miesięcznie na usługi Oktawave.
 3. W pole „Minimalna wartość salda dla płatności automatycznej” określ, przy jakim stanie salda zostanie pobrana opłata z Twojej karty kredytowej. Dla przykładu: jeżeli Twoje saldo spadnie do 50 zł, środki z Twojej karty zostaną pobrane, a Twoje saldo w Oktawave zostanie zwiększone o odpowiednią kwotę. 
 4. Po zdefiniowaniu warunków obciążenia Twojej karty, kliknij przycisk ZASTOSUJ. Następnie, w widoku danych Twojej karty, kliknij link Włącz, znajdujący się obok rubryki „Kwota automatycznego obciążania karty kredytowej”.

 

Jakie są korzyści ze stałego obciążenia karty?

Zlecając stałe obciążenie karty, nie musisz się martwić o ewentualną niedostępność Twoich usług, spowodowaną brakiem środków na Twoim koncie w Oktawave. Dzięki temu w pełni wykorzystasz elastyczność chmury obliczeniowej, zasilając Twoje saldo w Oktawave tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne, a jednocześnie Twoje usługi w chmurze zawsze będą dostępne.

W Oktawave przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa zarówno naszych usług, jak i transakcji. W naszym systemie przechowujemy fragmentaryczne dane Twojej karty kredytowej (ostatnie 4 cyfry numeru oraz datę ważności). Do tych danych odwołujemy się  podczas ponawiania płatności.

Ponadto nasz system spełnia standardy PCI DSS - Payment Card Industry Data Security Standard. Jeśli na stronie internetowej jest wyświetlany ten znak oznacza to, że dane na stronie i dane na karcie kredytowej są zabezpieczone.

 

 
Jak zasilić konto przez PayPal?

Po wpisaniu kwoty zasilenia z rozwijanej listy wybierz formę płatności PayPal i kliknij przycisk DALEJ. Zostanie wyświetlone podsumowanie Twojej płatności.
Po kliknięciu przycisku DALEJ zostaniesz przeniesiony do panelu PayPal i zostaniesz poproszony o zalogowanie się do swojego konta. 

Po zalogowaniu się do swojego konta wystarczy zaakceptować transakcje i możesz rozpocząć pracę w chmurze Oktawave. 
Jak zasilić konto przelewem bankowym?

Po wpisaniu kwoty zasilenia z rozwijanej listy wybierz formę płatności Przelew bankowy i kliknij przycisk DALEJ. Zostanie wyświetlone podsumowanie Twojej płatności z danymi, na które należy dokonać płatności. Pracę w chmurze Oktawave będziesz mógł rozpocząć po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym Oktawave.
Jak zasilić konto kodem promocyjnym?

Jeżeli posiadasz kod promocyjny na doładowanie konta Oktawave, po wpisaniu kwoty zasilenia z rozwijanej listy wybierz formę płatności Kod promocyjny i kliknij przycisk DALEJ. Po zaakceptowaniu transakcji Twoje konto w Oktawave zostanie zasilone kwotą odpowiadającą wartości Twojego kodu promocyjnego.

 


Postpaid

W Oktawave możesz również płacić raz w miesiącu za zużycie zasobów w formie postpaidowej. Minimalna kwota rozliczeń miesięcznych w trybie Postpaid wynosi 2000 zł netto. Rozliczenie Postpaid wymaga podpisania indywidualnego kontraktu, a uruchomienie usług może potrwać około 5-10 dni. Jeżeli jesteś zainteresowany rozliczeniem Postpaid skontaktuj się z naszym BOK:

 • e-mail: customer@oktawave.com,
 • tel.: +48 22 10 10 555.
(4 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.