Knowledge base
Jak rozliczacie licencje za oprogramowanie komercyjne?
Posted by Pomoc Oktawave on 12.01.2015 20:46

W Oktawave umożliwiamy użytkownikom zakup licencji komercyjnych na oprogramowanie wykorzystywane na naszej platformie. W związku z elastycznym modelem rozliczeń pojawia się wiele pytań dotyczących szczegółów tych rozliczeń. Poniższa tabela ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości. Prosimy o jej uważną lekturę.

 

Nazwa licencji (G) Godzinowe/ (M) Miesięczne Model rozliczania
Windows Server 2008 / 2012, R2 G 1
MS SQL Server 2008 / 2012, Web Edition / Standard Edition M 3
Microsoft Exchange Standard / Standard Plus / Enterprise / Enterprise Plus M 3
Microsoft Office Standard / Pro M 3
Parallels Plesk Panel 10 Domains / 100 Domains / Unlimited Domains M 4
Wsparcie techniczne premium Silver / Gold / Platinum M 2
Wsparcie techniczne premium - opłata bazowa M 4
Zdalny pulpit SAL - 5 sztuk M 2
Red Hat Enterprise Linux G 1

 

Modele rozliczania licencji:       

  1. Naliczanie odbywa się w cyklu godzinowym. Opłata za licencję jest wliczona w cenę instancji zgodnie z naszym cennikiem dostępnym na stronie: www.oktawave.com/pl/cennik.html.
  2. Naliczamy całość za dany miesiąc bez względu na to, kiedy licencja została wykupiona. W przypadku działania instancji jedynie przez chwilę w danym miesiącu, naliczana jest cała kwota licencji. Jeśli serwer w danym miesiącu nie był włączany w ogóle, nie naliczamy żadnych kosztów.
  3. Naliczamy całość za dany miesiąc bez względu na to, kiedy licencja została wykupiona. W przypadku działania instancji jedynie przez chwilę w danym miesiącu, naliczana jest cała kwota licencji. Jeśli serwer w danym miesiącu nie był włączany w ogóle, nie naliczamy żadnych kosztów. Jeśli klasa instancji zostanie zwiększona, wtedy naliczona zostanie dodatkowo jedynie różnica w cenie pomiędzy nową licencją a starą. Zmniejszenie klasy instancji ma wpływ na cenę licencji od kolejnego okresu rozliczeniowego.
  4. Naliczana jest cała miesięczna kwota bez względu na to, kiedy instancja została uruchomiona oraz czy jest włączona, czy też nie.
(6 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.