Knowledge base
Co powinienem wiedzieć na temat systemów Red Hat na platformie Oktawave?
Posted by Pomoc Oktawave on 08.03.2016 20:26

Jak uruchomić instancję z systemem RHEL (Red Hat Enterprise Linux)?

Oktawave przygotowało gotowe szablony instancji z systemem RHEL (Red Hat Enterprise Linux) dostępne w ramach standardowej oferty. Aby uruchomić taką maszynę, należy kliknąć przycisk Dodaj instancję OCI w panelu administratora Oktawave, a następnie wybrać odpowiednią wersję z wyświetlonej listy dostępnych systemów operacyjnych. W kolejnym kroku należy dobrać parametry nowo uruchamianej usługi zgodnie z własnym zapotrzebowaniem.

Dla szablonów dostarczanych przez Oktawave automatycznie dostępne są repozytoria pakietów i aktualizacje dostarczane przez Red Hat, które udostępniane są za pomocą mechanizmu Red Hat Update Infrastructure (RHUI) utrzymywanego przez Oktawave w ramach infrastruktury chmury. Natychmiast po stworzeniu instancji można korzystać ze standardowych mechanizmów instancji/aktualizacji pakietów (np. yum) bez potrzeby dodatkowej konfiguracji.

 

Jak zmigrować własne usługi Red Hat do Oktawave?

W ramach programu Red Hat Cloud Access klienci mogą samodzielnie przenieść dotychczasowe zasoby Red Hat do infrastruktury Oktawave. Należy przy tym pamiętać, że w tym modelu kontakt z działem wsparcia Red Hat i aktualizacje systemu leżą po stronie klienta.

Szczegóły opisane zostały pod poniższymi linkami:


Jak skorzystać ze wsparcia technicznego?

Każdy klient korzystający z dostarczonych przez Oktawave obrazów systemu Red Hat Enterprise Linux otrzymuje dostęp do kompleksowej pomocy technicznej realizowanej wspólnie ze specjalistami obu firm, Oktawave i Red Hat. Aby nawiązać kontakt, należy napisać na adres support@oktawave.com lub z poziomu panelu administratora Oktawave (zakładka Konto | Zlecenia) utworzyć nowe zgłoszenie.

W obrębie wsparcia znajdują się takie zagadnienia jak:

  • instalacja,
  • konfiguracja,
  • zgłoszenia błędów systemu oraz pomoc w ich rozwiązywaniu.

Należy pamiętać, że wsparcie w wyżej wymienionym zakresie jest realizowane w połączeniu z już istniejącym supportem Oktawave, który szczegółowo opisany został tutaj: https://www.oktawave.com/pl/obsluga-klienta-i-wsparcie-techniczne-w-oktawave.html.

(1 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.