Knowledge base
Jak zasilić konto za pomocą karty kredytowej?
Posted by on 18.07.2017 18:44

W poniższym poradniku pokażemy Ci jak zasilić konto w Oktawave za pomocą karty kredytowej.

 

Jakie są korzyści ze stałego obciążenia karty?

Zlecając stałe obciążenie karty, nie musisz się martwić o ewentualną niedostępność Twoich usług, spowodowaną brakiem środków na Twoim koncie w Oktawave. Dzięki temu w pełni wykorzystasz elastyczność chmury obliczeniowej, zasilając Twoje saldo w Oktawave tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne, a jednocześnie Twoje usługi w chmurze zawsze będą dostępne.

W Oktawave przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa zarówno naszych usług, jak i transakcji. W naszym systemie przechowujemy fragmentaryczne dane Twojej karty kredytowej (ostatnie 4 cyfry numeru oraz datę ważności). Do tych danych odwołujemy się  podczas ponawiania płatności.

Ponadto nasz system spełnia standardy PCI DSS - Payment Card Industry Data Security Standard. Jeśli na stronie internetowej jest wyświetlany ten znak oznacza to, że dane na stronie i dane na karcie kredytowej są zabezpieczone.

 

pci_dss

 

Pierwsze kroki

 

Po zalogowaniu do Panelu Admina, w prawym górnym rogu, wybierz opcję KONTO a następnie DOŁADUJ KONTO. Zostanie wyświetlony formularz, w którym wpiszesz kwotę doładowania, wybierzesz formę płatności (karta kredytowa), a także będziesz mógł wpisać kod promocyjny.

 

form one

 

Możesz wpłacić dowolną kwotę nie mniejszą niż 50 PLN. Wpłaconą kwotę będziesz mógł wykorzystać w zależności od wybranych usług. Pamiętaj, że w momencie dokonania wpłaty automatycznie zostanie utworzona niezmienna faktura opatrzona elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Przed dokonaniem wpłaty sprawdź więc, czy Twoje dane do faktury są poprawne.

 

W Oktawave honorujemy następujące karty kredytowe:

  • VISA
  • MasterCard
  • Maestro International
  • Diners
  • JCB

 

W kolejnym kroku wybierz swoją kartę i wypełnij pozostałe dane.

 

form_two

 

Po wypełnieniu wszystkich pól i kliknięciu przycisku DALEJ zostaniesz przeniesiony do podsumowania płatności. Jeżeli wszystko się zgadza, kliknij przycisk DALEJ i zacznij korzystać z chmury Oktawave.

 

Jak zlecić stałe obciążenie karty kredytowej?

 

Po dokonaniu pierwszej płatności, dane Twojej karty kredytowej zostaną  zapisane. Po najechaniu kursorem nad zakładkę USŁUGI, z rozwijanej listy wybierz BILLING. W nowym oknie otworzy się strona z Twoimi rozliczeniami. W zakładce PŁATNOŚCI, znajdziesz dane Twojej karty kredytowej.

 

card_details1

 

W celu zlecenia obciążenia karty kredytowej kliknij przycisk EDYTUJ znajdujący się w prawym dolnym rogu.

 

 card_details2

 

1. W pole „Kwota automatycznego obciążania karty kredytowej” wpisz kwotę, która ma być automatycznie pobierana z Twojej karty.

2. W pole „Maksymalna miesięczna kwota obciążenia karty kredytowej” wpisz kwotę, którą chcesz przeznaczać miesięcznie na usługi Oktawave.

3. W pole „Minimalna wartość salda dla płatności automatycznej” określ, przy jakim stanie salda zostanie pobrana opłata z Twojej karty kredytowej. Dla przykładu: jeżeli Twoje saldo spadnie do 50 zł, środki z Twojej karty zostaną pobrane, a Twoje saldo w Oktawave zostanie zwiększone o odpowiednią kwotę.

4. Po zdefiniowaniu warunków obciążenia Twojej karty, kliknij przycisk ZASTOSUJ. Następnie, w widoku danych Twojej karty, kliknij link Włącz, znajdujący się obok rubryki „Kwota automatycznego obciążania karty kredytowej”.

(1 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.