Jak tworzyć kontenery i jak nimi później zarządzać?
Posted by on 04.09.2012 18:51
|
|
W zakładce Kontenery możesz funkcjonalnie pogrupować instancje obsługujące np. tę samą aplikację. Dzięki tej usłudze możesz włączyć usługę load balancingu (rozkładania ruchu) na wiele instancji umieszczonych w kontenerze. Kontener ma również funkcję autoskalera, który po włączeniu zadba o to, aby w kontenerze zawsze była wystarczająca liczba instancji do obsługi ruchu w Twoim serwisie. Możesz również zaplanować kalendarz działań w ramach kontenera w taki sposób, aby o określonych godzinach zmieniał on konfigurację i klasę instancji w nim zawartych.
Aby utworzyć i zarządzać kontenerami, na podstronie Usługi wybierz zakładkę Kontenery.
Wyświetli się lista utworzonych już przez Ciebie kontenerów wraz z informacjami o liczbie maszyn wirtualnych wchodzących w ich skład oraz istniejących schedulerach. Aby dodać nowy kontener, kliknij przycisk Dodaj Kontener widoczny nad listą. Oczywiście usuwanie kontenerów nie powoduje usunięcia składających się na nie instancji, a jedynie likwidację połączenia między nimi.
Teraz musisz nazwać nowy kontener oraz wybrać instancje, które wejdą w jego skład. Robisz to, po prostu przeciągając wybrane instancje w oznaczone pole. Od razu możesz także zdecydować o aktywowaniu Load balancera. Dokładniej o tych funkcjach przeczytasz w dalszej części tekstu. Chwilę po utworzeniu nowego kontenera powinien on pojawić się na liście.
Po kliknięciu nazwy kontenera na liście wyświetli się jego panel wraz z listą instancji wchodzących w jego skład. Możesz na nich przeprowadzać identyczne operacje, jak w zakładce OCI, czyli m.in. edytować ich konfiguracje, włączać i wyłączać oraz tworzyć kopie migawkowe (snapshot).
Aby zmienić konfigurację kontenera ustaloną przy jego tworzeniu, kliknij link Edytuj pod jego nazwą.
Panel wygląda niemal identycznie, jak w momencie tworzenia kontenera. Możesz zmienić jego nazwę, dodać lub usunąć instancje OCI oraz zmienić ustawienia Load balancera.
Load balancer służy z kolei optymalnemu rozkładaniu obciążenia pomiędzy instancjami, aby zapewnić maksymalnie wydajne funkcjonowanie usług i aplikacji. Po uaktywnieniu tej funkcji wyświetlą się dodatkowe pola ze szczegółowymi ustawieniami. W pierwszej kolejności musisz wybrać, jaka usługa ma być objęta Load balancerem (do wyboru m.in. HTTP, HTTPS, SMTP i Port) oraz określić czy włączyć protokół SSL. Następnie wybierasz jeden z czterech algorytmów pracy:
Dalej wybierasz sposób Obsługi sesji:
Na końcu określasz jeszcze wersję protokołu – IPv4 lub IPv6 i decydujesz, czy ma być przeprowadzane Sprawdzanie dostępności usług.
Opis działania funkcji autoskalowania oraz schedulerów znajdziesz w dziale pomocy Co to jest autoskaler i jakie są konsekwencje jego włączenia (również w świetle kontenera)? | |
|