Knowledge base
Jak stworzyć system obiektowego przechowywania danych w chmurze (OCS) i jak nim później zarządzać?
Posted by on 04.09.2012 18:56

Usługa OCS (Oktawave Cloud Storage) pozwala Ci skonfigurować własny system obiektowego przechowywania danych w chmurze. Aby z niego w pełni skorzystać, będziesz potrzebował aplikacji, która obsługuje protokół RESTful API. Jest do doskonałe narzędzie do współdzielenia danych pomiędzy wieloma serwerami aplikacyjnymi. Sprawdza się również bardzo dobrze jako tani i pewny silnik dostarczający statyczne pliki do Twojego serwisu WWW. Używając klienta desktopowego (np. CyberDuck), możesz wykorzystać OCS jako niezawodny dysk sieciowy.

Szczegóły na temat API Oktawave, które możesz wykorzystać do stworzenia systemu obiektowego przechowywania danych w chmurze, znajdziesz na stronie Oktawave, w dziale z dokumentacją naszej platformy.

 

 

W ograniczonym zakresie (prosty upload, download czy przeglądanie plików) możesz korzystać z usługi OCS poprzez osadzony w zakładce OCS eksplorator plików. 

 

 

Z poziomu eksploratora możesz przeglądać zawartość utworzonych wcześniej folderów, tworzyć nowe, zmieniać ich nazwy, dodawać, kopiować i przenosić pliki.

Kliknięcie folderu wyświetla jego zawartość. Aby wejść w jego ustawienia, zaznacz go i kliknij Edytuj.

 

 

Domyślnie listowanie folderu oraz dostęp publiczny do niego są włączone. Jeśli chcesz to zmienić, odznacz odpowiednią pozycję i kliknij Zapisz.

 

 

Wejście we właściwości pliku wygląda podobnie. W jego przypadku możesz dodać Atrybut i Wartość.

 

Jeśli chciałbyś dodać nowy kontener, należy wcisnąć przycisk DODAJ KONTENER a następnie nadać mu nazwę. Należy pamiętać, że kontenery mogą być dodawane jedynie z poziomu głównego użytkownika admin.

Jeśli natomiast chcesz dodać pliki, wejdź w jeden z folderów w głównym katalogu i kliknij Dodaj. Wyświetli się pole, w którym powinieneś wybrać Plik, a następnie odnaleźć go na dysku. W tym samym miejscu możesz dodawać podkatalogi i obiekty.

 

 

Do operacji na plikach służą przyciski Kopiuj, Wytnij i Wklej. Jeśli chcesz np. przenieść pliki z jednego folderu do drugiego, po prostu zaznacz odpowiednie pliki, kliknij Wytnij” po czym przejdź do folderu docelowego i kliknij Wklej.

(18 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.