Knowledge base
Jak czytać historię zdarzeń (sekcja Liveview)?
Posted by on 05.09.2012 08:52

Historia zdarzeń pozwala Ci śledzić i przeglądać wszystkie akcje wykonywane na Twoim koncie Oktawave – zarówno te, które zainicjowałeś osobiście, jak i te wykonywane automatycznie. Dzięki informacjom zawartym w historii nic nie umknie Twojej uwadze i zawsze będziesz mógł znaleźć potrzebne Ci dane.

 

 

Historię zdarzeń znajdziesz w sekcji Liveview, który zawsze widoczny jest w górnej części panelu Oktawave.

 

Następnie przejdź do sekcji Logi Zdarzeń.

Po kliknięciu linku zobaczysz dwie listy: Bieżące operacje oraz Komunikaty. Zacznijmy od pierwszej z nich.
Na liście Bieżących operacji widzisz powiadomienia o działaniach będących właśnie w toku, tak jak na zrzucie powyżej, na którym trwa tworzenie bazy danych. Znajdziesz tu również informacje o tym, jakiego obiektu dotyczy dana operacja, dacie jej rozpoczęcia, nazwie użytkownika, który ją zainicjował, statusie i dacie zakończenia (jeśli została zakończona).


Przykładowo, na zrzucie powyżej trwa tworzenie logicznej bazy danych w instancji ORDB Baza 01. Proces, wykonany już w 20%, został zainicjowany 13 marca 2013 o 13:35 przez użytkownika Pawel G.

 

 

Poniżej znajduje się historia już zakończonych akcji na instancjach. Ich przeglądanie ułatwia filtrowanie wyników po typie akcji. Kolumna Akcja (niewidoczna na zrzucie) informuje, czy dane działanie zostało wykonane manualnie czy też automatycznie.

 

 

Przy nazwach niektórych akcji zauważysz „chmurkę”. Po najechaniu nad nią kursorem wyświetlą się szczegółowe informacje.

(0 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.