Knowledge base
Jak działa szybki konfigurator i co nim zyskujesz?
Posted by on 05.09.2012 09:07

Chcesz szybko i łatwo uruchomić swoją aplikację w chmurze Oktawave? Nic prostszego. Skorzystaj z naszego intuicyjnego konfiguratora i predefiniowanych ustawień. Twoja strona powstanie w kilka minut!

 


 
Konfigurator znajdziesz na stronie głównej Oktawave.com/pl/. W tym miejscu powinieneś wybrać, jaki rodzaj aplikacji internetowej chcesz uruchomić. Do wyboru masz: stronę WWW, sklep internetowy, CRM (system wspomagający zarządzanie relacjami z klientami) oraz webhosting (usługę utrzymywania innych stron internetowych).

 


 
Po wybraniu rodzaju aplikacji internetowej przejdziesz do konfiguratora. W dolnej części strony (obszar zaznaczony na zrzucie) znajduje się menu, w którym możesz wybrać konkretną aplikację danego typu. Nawet jeśli na stronie głównej wybrałeś Strona WWW, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś jednym kliknięciem przeszedł do wyboru systemów E-commerce.

 


 
Gdy już wybierzesz odpowiednią aplikację, skonfiguruj jej parametry. Na początku będzie dobrze, jeśli określsz, jak często użytkownicy będą odwiedzać Twój serwis. Zwróć uwagę, że ten parametr ma wpływ na liczbę wirtualnych procesorów oraz wielkość dysku – jeśli ustalisz, że odwiedzalność Twojego serwisu jest normalna, dostaniesz dwa wirtualne procesory oraz minimalna wielkość dysku zostanie automatycznie ustawiona na 25 GB.

Ze wzrostem odwiedzalności o jeden stopień rośnie liczba wirtualnych procesorów oraz wielkość dysku. Wprowadziliśmy ten mechanizm celowo, tak aby zagwarantować Ci, że ilość zasobów zawsze będzie dopasowana do przewidywanego ruchu.

Ostatnim parametrem, który możesz zmienić, jest Transfer danych wychodzących w miesiącu.

 


 
Na prawo od wyboru parametrów znajdziesz dokładniejsze informacje o instancji, na której będzie działać Twoja aplikacja (ilość pamięci RAM, procesory, system operacyjny i wielkość dysku).

Gdy zmieniasz parametry instancji, zmienia się również jej cena. Dzieje się to natychmiast, więc od razu możesz przekonać się, czy np. opłaca się ryzykować zmniejszenie wydajności.

Po wybraniu odpowiednich parametrów kliknij Uruchom teraz!. Zawsze także możesz przejść do Konfiguracji zaawansowanej. Przejdziesz wówczas do panelu opisanego w dziale pomocy „Jak działa zaawansowany konfigurator i co nim zyskujesz?”.

 


 
Po wybraniu Przejdź Do Panelu wyświetli się okno logowania z opcją stworzenia nowego konta. Po uzupełnieniu formularza przejdziesz do logowania do panelu Oktawave, w którym będziesz mógł zarządzać wybraną przez Ciebie przed chwilą aplikacją.

(2 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.