Knowledge base
Aplikacje do wyboru
Posted by on 05.09.2012 12:27

Do wyboru masz kilkanaście różnych rozwiązań – począwszy od blogów i serwisów społecznościowych, przez systemy zarządzania treścią stron WWW, a skończywszy na oprogramowaniu dla firm, które usprawnia relacje z klientami i zarządzanie projektami.

Systemy zarządzania treścią

służą tworzeniu i administrowaniu serwisami internetowymi. Są na tyle łatwe w obsłudze, że nie wymagają od użytkownika żadnych umiejętności programistycznych.

 • Joomla! – jeden z najpopularniejszych systemów CMS na świecie. Dzięki tysiącom dostępnych rozszerzeń można dostosować go do niemal każdego zastosowania.
 • Drupal – uniwersalne rozwiązanie stanowiące zaplecze zarówno prywatnych blogów, portali korporacyjnych, jak i… strony Białego Domu.
 • Typo3 – zaawansowany system o dużych możliwościach, na którym oparte bywają nawet duże serwisy informacyjne.
 • Xoops – doceniany przez specjalistów system, który dzięki dodatkowym modułom można niemal dowolnie rozbudowywać.

Zarządzanie relacjami z klientami

(CRM, ang. customer relationship management) – aplikacje usprawniające kontakty z klientami. Dzięki instalacji w naszej chmurze obliczeniowej Twoi pracownicy mogą z nich korzystać wszędzie tam, gdzie tylko mają dostęp do Internetu – zarówno w siedzibie firmy, jak i na spotkaniu w biurze klienta.

 • SugarCRM – nieustannie udoskonalany system obejmujący wiele nowoczesnych rozwiązań, m.in. pracę grupową, wersję na urządzenia mobilne oraz social CRM.
 • vTiger – wszechstronne narzędzie integrujące się z wieloma popularnymi programami (m.in. MS Outlook) i obejmujące m.in. takie moduły jak sprzedaż, marketing, obsługa klienta i stany magazynowe. Podobnie jak SugarCRM, posiada wersję mobilną.

Fora i wiki

aplikacje z tej kategorii pozwolą Ci stworzyć miejsce spotkań dla członków dowolnej społeczności, niezależnie czy będą to fani skandynawskiego metalu czy pracownicy działu badań i rozwoju międzynarodowej korporacji.

 • phpBB – chyba najczęściej spotykane oprogramowanie do zarządzania forami internetowymi. Prawdopodobnie opublikowałeś choć jedną wiadomość za jego pośrednictwem.

Blogi – WordPress

najpopularniejszy system zarządzania treścią na świecie – wersję 3.0 pobrano ponad 60 mln razy. Stworzono do niego tysiące rozszerzeń i motywów graficznych, które instaluje się kilkoma kliknięciami. Dzięki nim nawet początkujący użytkownicy staną się właścicielami prostego w administracji i atrakcyjnego wizualnie bloga.

Galerie zdjęć

rozwiązania do publikowania w Internecie wygodnych do przeglądania zestawów zdjęć.

 • Coppermine Gallery – umożliwia szybką publikację albumów – nie tylko ze zdjęciami, ale także innymi multimediami (muzyka, animacje, wideo) oraz integrację z innymi aplikacjami, np. phpBB, Joomla!.
 • Gallery – dzięki temu narzędziu z łatwością dołączysz galerię zdjęć do swojego serwisu internetowego. Opublikowane albumy możesz cały czas organizowywać na nowo, a zdjęcia edytować.

Zarządzanie projektami

współpraca w zespole jest efektywniejsza, gdy wszyscy jego członkowie wiedzą, jakie zadania przed nimi stoją, ile czasu mają na ich wykonanie i nic nie ogranicza komunikacji z pozostałymi współpracownikami. Zapewnieniu takich warunków i ułatwieniu pracy menedżera służy właśnie oprogramowanie z tej kategorii.

 • Redmine – wszechstronna aplikacja oferująca wszystkie funkcje przydatne w zarządzaniu projektami, łącznie z obsługą problemów zgłaszanych np. przez Twoich klientów i monitorowaniem czasu pracy członków zespołu.
 • Achievo – elastyczny system zarządzania zasobami w przedsiębiorstwie, który ułatwi nie tylko zarządzanie projektami, ale przede wszystkim usprawni większość procesów biznesowych. Charakteryzuje się szerokimi możliwościami dostosowywania do specyfiki danej organizacji i jej aktualnych potrzeb.
(2 vote(s))
This article was helpful
This article was not helpful

Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.