News
Oktawave certyfikowanym dostawcą usług Red Hat w Polsce
Posted by Paweł Gazda on 30.03.2016 16:40

Oktawave, polska chmura obliczeniowa, przystępuje do programu certyfikowanych dostawców chmury i usług Red Hat. W ramach współpracy Oktawave udostępni wydajną i skalowalną infrastrukturę chmury wraz z gotowymi do uruchomienia aplikacjami firmy Red Hat, zapewniając przy tym godzinowe rozliczanie i profesjonalne wsparcie techniczne.

Wybór chmury obliczeniowej wspierającej wykorzystywane w przedsiębiorstwie rozwiązania informatyczne należy do najbardziej strategicznych decyzji, które podejmują liderzy IT. Udane wdrożenie oznacza bezpieczeństwo, oszczędności oraz dostępność na żądanie, co ma wpływ na efektywność firmy i ułatwia jej konkurencyjność.

Między innymi te czynniki sprawiły, że Red Hat, światowy lider wśród dostawców rozwiązań Open Source, postawił na współpracę z Oktawave - polską chmurą obliczeniową dostarczającą infrastrukturę na żądanie w modelu IaaS.

Przyznanie tytułu certyfikowanego dostawcy chmury i usług Red Hat (CCSP) świadczy o spełnieniu zdefiniowanych kryteriów w zakresie oferowania certyfikowanych usług Red Hat oraz oznacza, że Oktawave zapewnia skalowalne i spójne środowisko dla przedsiębiorstw, a także oferuje wsparcie technologiczne.

 

Jakie korzyści wynikają ze współpracy?

Jako certyfikowany dostawca chmury i usług Red Hat Oktawave zapewnia dostęp do systemu Red Hat Enterprise Linux. Red Hat Enterprise Linux cieszy się zaufaniem firm na całym świecie, wspomagając budowę wysoko wydajnych i krytycznych systemów IT. Dzięki nawiązanemu partnerstwu klienci mogą już zamawiać produkty Red Hat bezpośrednio w Oktawave i dzięki temu korzystać z profesjonalnego wsparcia zarówno polskich specjalistów, jak i inżynierów Red Hat.

 

Co jeszcze zyskają w Oktawave klienci?

Oktawave zapewnia użytkownikom pełną kontrolę kosztów dzięki godzinowemu systemowi rozliczania. To oznacza, że klienci płacą wyłącznie za rzeczywiście wykorzystywane zasoby.

Inną kluczową zaletą korzystania z infrastruktury Oktawave jest zgodność wytycznych dotyczących przetwarzania danych z polskim ustawodawstwem. Polskie przepisy dotyczące ochrony danych są bardziej restrykcyjne niż regulacje Unii Europejskiej. Spełnianie wytycznych, wynikających z polskiej jurysdykcji, ma szczególne znaczenie dla firm przenoszących zasoby do chmury.

„Kluczem do doskonalenia procesów biznesowych oraz sprawności operacyjnej firm jest właściwie zaprojektowane rozwiązanie, oferowane w modelu chmurowym, które spełni rosnące wymagania przedsiębiorców wobec systemów IT” – powiedział Jan Lekszycki, VP Sales & Alliances w Oktawave. „Rozwiązania wykorzystujące system Red Hat Enterprise Linux oraz infrastrukturę Oktawave pomogą przedsiębiorstwom wdrażać strategiczne systemy biznesowe i tym samym przyczynić się do ich lepszej konkurencyjności”.

„Chmura staje się istotną technologią dla przedsiębiorstw działających w Polsce. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Oktawave, wspólnie zapewnimy klientom skalowalne, niezawodne i efektywne kosztowo rozwiązania” – powiedział Krzysztof Rocki, Regional Sales Manager, Central & Eastern Europe w firmie Red Hat.

Nawiązane partnerstwo stanowi pierwszy etap współpracy obu firm. Oktawave w najbliższym czasie planuje wprowadzenie do swojej oferty kolejnych produktów Red Hat.

 

Materiały dodatkowe


Comments (0)
Post a new comment
 
 
Full Name:
Email:
Comments:
CAPTCHA Verification 
 
Please enter the text you see in the image into the textbox below. This is required to prevent automated registrations and form submissions.